0 6 min 8 miesięcy

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne – redukcja zanieczyszczenia hałasem

photo
Ekran dźwiękochłonny cena

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne są formą wygłuszenia domu. I choć spełniają swoją rolę, wiele osób stosuje je tylko jako środek ochrony obwodowej mieszkania lub domu, w którym mogą przebywać goście i odwiedzający. Inni natomiast używają ich jako środka ochrony własnego domu przed niepożądanym dźwiękiem (często dźwiękiem pochodzącym z zewnątrz). W rezultacie domy większości ludzi są wypełnione przeszkodami akustycznymi, które powstrzymują dźwięki ze świata zewnętrznego. W tym artykule zbadamy, jak działa izolacja akustyczna w szerszym znaczeniu – aby dowiedzieć się, o co w niej chodzi i jak możesz sprawić, by Twoja była jeszcze lepsza, przyjrzymy się niektórym ogrodzeniom akustycznym, ścianom dźwiękoszczelnym i pomieszczeniom dźwiękoszczelnym.

Parawan akustyczne do pałacu

Ogrodzenia akustyczne są często wykonane z drewna, choć inne materiały, takie jak kamień, stal czy plastik również stały się popularnym wyborem. Zazwyczaj ogrodzenia akustyczne są budowane z przerwami. Szczeliny te są właściwie jednym ze sposobów ich działania: tworząc dźwiękoszczelne ściany, szczeliny pozwalają pewnej ilości dźwięku przeniknąć i uciec, podczas gdy inne przepuszczają. Przeciętnie, ogrodzenia akustyczne i inne bariery dźwiękochłonne osiągają łączną redukcję o 20-25 dB (w zależności od źródła dźwięku i częstotliwości), co przekłada się na zmniejszenie o ćwierć procenta ogólnego poziomu hałasu tła na podwórku lub w garażu. Zrozumienie, dlaczego jest to tak ważne i dlaczego powinieneś wziąć izolację akustyczną o krok dalej niż tylko uszczelnienie szczelin, jest kolejną ważną częścią nauki o izolacji akustycznej Twojego domu.

Ekran foniczny opłata

Istnieją dwa główne rodzaje ogrodzeń akustycznych, które warto rozważyć. Pierwszy z nich, najbardziej powszechny, to bariery dźwiękochłonne, które wykorzystują materiały o powierzchni odbijającej, takie jak plastik lub drewno, które odbijają fale dźwiękowe z powrotem na swoją drogę. Te rodzaje ogrodzeń są zazwyczaj skuteczne w zmniejszaniu hałasu zewnętrznego, ale brakuje im ważnego składnika: umożliwienia swobodnego poruszania się w obrębie obwodu. Ponieważ fale dźwiękowe przemieszczają się wokół, oznacza to, że granica nadal nie jest dźwiękoszczelna.

Parawan akustyczne empiryczne

Drugi rodzaj ogrodzenia akustycznego to połączenie plastiku i betonowej ściany. W przeciwieństwie do ogrodzeń refleksyjnych, gdzie trzeba uszczelnić szczeliny, aby nie dopuścić do przedostawania się dźwięku, tego typu ogrodzenia akustyczne mają szczeliny po bokach, więc można je uszczelnić plastikiem lub wodoodporną mieszanką cementu i piasku. W ten sposób powstaje tak zwana „betonowa ściana”. Oprócz uszczelnienia szczelin, należy również upewnić się, że budujemy na solidnych podstawach i planujemy przyszłe budowy lub rozbudowy.

Panele akustyczne to najlepszy sposób na połączenie dwóch skutecznych metod redukcji hałasu. Panele dostępne są w wielu różnych konfiguracjach. Niektóre z nich są zaprojektowane jako zwykła płyta z otworem do montażu. Takie panele są świetne, ponieważ można je łatwo zainstalować i łatwo zdemontować, gdy nie są potrzebne. Jednakże, jeśli używasz tych paneli na zewnątrz, należy się spodziewać, że będą one hałasu w nocy lub przy złej pogodzie. Może się również okazać, że panel jest dość łatwy do uszkodzenia.

Inną popularną metodą ogrodzeń dźwiękoszczelnych są ogrodzenia akustyczne z otworami. Podobnie jak panele z tworzywa sztucznego, bariery akustyczne z otworami są bardzo łatwe w montażu i regulacji. Kiedy jednak używasz jednego z tych paneli na zewnątrz, musisz liczyć się z tym, że będzie on głośny w nocy lub podczas złej pogody, a także, że będzie podatny na uszkodzenia. Niektórzy ludzie wolą te panele, ponieważ są one tańsze niż inne rodzaje ogrodzeń dźwiękoszczelnych, ale nadal nie są one najlepszą opcją dla zmniejszenia zanieczyszczenia hałasem.

Parawan dźwiękowe allegro

Ogrodzenia akustyczne są zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem na zmniejszenie zanieczyszczenia hałasem z zewnątrz. Są one bardzo skuteczne w zmniejszaniu zanieczyszczenia hałasem, ponieważ blokują fale dźwiękowe wytwarzane przez źródła zewnętrzne. Zanieczyszczenie hałasem jest tak duże, że nawet najmniejsze fale dźwiękowe tworzą echo w otoczeniu. Blokując te fale, ogrodzenia akustyczne pomagają zapewnić, że Ty i Twoja rodzina jesteście w stanie cieszyć się przestrzenią na zewnątrz bez obawy o jakiekolwiek zanieczyszczenie hałasem. Ogrodzenia te są również łatwe do zainstalowania, co czyni je doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie są w stanie majsterkować.

Ogrodzenia akustyczne z ramą drewnianą są również skuteczne. Ogrodzenie drewniane jest bardziej skuteczne niż plastikowe lub jakiekolwiek inne, po prostu dlatego, że drewno jest znacznie bardziej elastycznym materiałem. Możesz zainstalować wysokiej jakości bariery ogrodzeniowe z drewna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, co zapewni Ci maksymalną możliwą ochronę. Wreszcie, drewno jest tanie i łatwe w instalacji, dzięki czemu jest to dobry wybór dla wielu właścicieli domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.