0 3 min 2 lata

Jak mieć ogródek mieszkając w bloku?

Nie każdy ma możliwość posiadania swojej „trawki”. Ci, którzy mieszkają w blokach mogą mieć ogród pod blokiem, jednak jest ich kilka i nie zawsze można się na taki ogródek „załapać”. Czy jest więc jakakolwiek możliwość jednoczenia się z naturą mieszkając w bloku? Oczywiście, że tak i to za nie duże pieniądze! Wystarczy tylko odrobina wyobraźni!

Jak stworzyć swoją własną polankę na balkonie?

Właściwie nie ma typowego, jedno rozwiązania na stworzenie ogródka na balkonie. Nie ważne, czy Twój balkon jest mały czy duży, możesz zawiesić na nim kilka doniczek z kwiatami, postawić kwitnące drzewa, jeśli miejsce pozwala możesz postawić doniczki do których zasadzisz zioła, pomidorki czy papryczki by móc cieszyć się smakiem ogrodowych dobroci.

Co więcej… na odpowiednio osłoniętym balkonie możecie jednoczyć się z naturą na wygodnym krześle razem ze swoim partnerem… wyobrażacie sobie seks pod gołym niebem? Zadbajcie o wygodne poduszki na swoje meble balkonowe!

A propo – meble możecie stworzyć samodzielnie – z palet. uszyć na nie poduszki by klimat na balkonie był naprawdę magiczny. Kilka lampek solarnych bądź takich na baterie a wasz balkon może się zamienić dla was w najromantyczniejsze miejsce na świecie!

Jak już wspomnieliśmy: ogródek z ozdobnymi kwiatami to nie jedyna możliwość stworzenia swojego zielonego kącika na balkonie w bloku. Możecie również spróbować założyć na balkonie swój warzywny ogródek!

Jeśli chodzi o roślinki z ziaren, które możesz posadzić w naprawdę małych doniczkach (chociażby ustawionych na drabince, półce wiszącej czy palecie przykręconej do ściany) to takie rośliny jak: sałata, szczypiorek, rzodkiewka, groszek a także marchewka, kalarepa, buraczki, pietruszka, ogórki czy papryka.

Jeżeli chcesz na swoim balkonie mieć roślinki z sadzonek by od razu cieszyć się ich wyglądem zasadź zioła, poziomki, truskawki – które będą dodatkowo zdobiły Twój balkon – nie zapominajmy również o zapachu, który będzie się unosił nad Waszymi głowami podczas romantycznych wieczorów… 😉

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.