0 3 min 2 lata

Garderoba to miejsce, w którym magazynujemy wszystkie swoje stroje.

Wcale nie musi być nią wielkie pomieszczenie, by utrzymać w nim stosowny porządek. Swoją rolę będzie spełniać ona jednakowo dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. W przypadku, gdy mamy zamiar oddzielić garderobę od pokoju, możemy wstawić drzwi przesuwne.

Magazynowane ubrania to główny czynnik, który ma wpływ na urządzenie garderoby. Decyzja o tym, czy potrzeba nam wiele drążków na wieszaki, regałów bądź szuflad, zależna jest od tego, jakiego rodzaju ubrania posiadamy. Dobrze jest także pomyśleć czy potrzebujemy dodatkowego miejsca na przeróżne urządzenia, jak np. żelazko lub deska do prasowania.

Jeśli posiadamy mało przestrzeni na garderobę, świetnym wyborem będzie kupno szafy na wymiar. Jest to świetny sposób na zwiększenie przestrzeni na swoje rzeczy i różne dodatki. Do niedużej garderoby dobrze jest kupić meble na wymiar sprzedawane przez firmę Komandor, która oferuje pakowne szafy ubraniowe. Dobrze jest zastanowić się też nad zakupem szafy narożnej, która pozwoli na powiększenie dostępnego miejsca do magazynowania.

Dobrym pomysłem na powiększenie przestrzeni użytkowej garderoby będzie zamontowanie tam drzwi przesuwnych, nawet gdy będzie to oddzielny pokój. Dzięki temu zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest niezbędna do uchylenia zwykłych drzwi. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo gotowych modeli, ale można również zdecydować się na drzwi przesuwne na wymiar, które produkuje firma Komandor.

Urządzając garderobę musimy pamiętać, że dobór odpowiednich mebli to nie wszystko. Bardzo istotne jest też właściwe oświetlenie garderoby. Niezwykle istotne jest, by światło docierało do wszelkich zakątków pokoju. Jeśli dysponujemy sporą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, powinniśmy także zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Najekonomiczniejszym rozwiązaniem będą LED-y, szczególnie, że maja one różne formy i bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Ważny element każdej garderoby stanowi lustro. Nie tylko umożliwi ono swobodne oglądanie się podczas wybierania odpowiedniego stroju, ale także powiększy ono optycznie wnętrze. W przypadku niedużego pokoju dobrze jest zastąpić lustro stojące wiszącym. Rewelacyjną decyzją będzie również wybór szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.