0 3 min 2 lata

Magia ziół i domowych roślin.

Nie od dziś wiadomo, że zioła i domowe rośliny czasami są dużo skuteczniejsze niż lekarstwa z apteczek. Niejednokrotnie szybciej stawiają nas na nogi wywary z ziół niż „witamina C”. Według wielu osób, zwłaszcza starszych, najlepsze połączenie to wypite zioła, seks i ciepła kołdra 😉

Jakie zdolności lecznicze mają tak naprawdę zioła?

Między innymi: pobudzają przemianę materii, regulują ciśnienie krwi, zasilają organizm w witaminy i różnego rodzaju minerały, poprawiają samopoczucie, odkażają, leczą przeziębienia, łagodzą dolegliwości żołądkowe, pomagają na różnego rodzaju bóle a w dodatku mają działanie bardzo podobne do seksu! Obniżają bowiem poziom stresu, uspokajają, koją nerwy, rozluźniają!

Jakie rośliny lecznicze warto mieć w swoim domu?

Często rośliny, które pielęgnujemy i hodujemy na swoich parapetach czy balkonach mają lecznicze właściwości a my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Jakie to rośliny? Między innymi:

Aloes – to niesamowicie popularna i bardzo ładna roślina doniczkowa. Poza swoim wyglądem jest bardzo przydatna – zawiera żywicę, olejki eteryczne, białka i sole mineralne. Kiedy pojawią się zajady, różnego rodzaju problemy skórne a także oparzenia należy szybko złamać liść aloesu i posmarować żywicą ranę. Naukowcy stwierdzili również, że regularne picie soku z aloesu może obniżyć poziom cukru i cukrzyków.

Szczypiorek – poza tym, że doskonale smakuje to działa pobudzająco na apetyt a także nieco przeczyszczająco, dodatkowo świetnie wspomaga perystaltykę jelit.

-Pietruszka (natka) – zawiera niesamowicie dużo witaminy C. Dodatkowo, zawarta w natce pietruszki witamina A pomaga wzmocnić wzrok. Korzystnie wpływa również na proces trawienia a także odświeża oddech.

Zadbaj również o to, by w Twoim zbiorze roślin leczniczych nie zabrakło mięty pieprzowej, bazylii, melisy i szałwii. Rośliny te są stosunkowo proste w utrzymaniu, nie musisz się więc martwić, że nie poradzisz sobie z ich pielęgnacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.