0 3 min 2 lata

Zwiedzanie wzbogaca nie tylko naszą duszę ale również nasz umysł. Jeżeli tylko ktoś czuje, że lubi poznawać inne miejsca, to koniecznie powinien zwiedzać – o ile tylko pozwalają mu na to finanse. Można to robić samodzielnie a można tego również dokonać przy pomocy biura podróży. Takie firmy turystyczne zawsze mają dla swoich klientów atrakcyjne oferty, dzięki którym można poznać liczne zabytki oraz atrakcje. Zanim jednak wybierzemy się w daleki świat warto poznać to co mamy pod ręką u naszych sąsiadów.

Wizyta na Ukrainie

Skoro w naszym kraju obecnie można spotkać tyle osób tej narodowości, to może czas na to aby wybrać się do tego kraju i poznać tamtejsza tradycję oraz kulturę? W szczególności, że sama Ukraina leży przy naszej granicy, dzięki czemu w kilka godzin możemy znaleźć się na jej terenie? Tak, wyjazdy do tego kraju cieszą się ogromną popularnością nie tylko ze względu na migracje tamtejszych mieszkańców. Na terenie tego kraju znaleźć można wiele wspaniałych zabytków, dzięki czemu będziemy mieli co oglądać. Wycieczki do Lwowa organizowane są na jeden dzień lub na weekend – szczególnie z województwa małopolskiego lub z samych Bieszczad. Jeżeli ktoś nie wie to podróż do Lwowa bez przerwy przy dobrych warunkach na drodze wynosi niecałe cztery godziny. Wyjeżdża się rano i wraca wieczorem lub też na jeden wieczór znajduje się nocleg w dobrej cenie – więcej informacji poniżej.

Zwiedzamy Lwów

Lwów lezy na pograniczu wschodniego Roztocza i Wyżyny Podolskiej, nad rzeką Pełtwią. Jest to miasto, gdzie można przez dwa dni poznać wiele wspaniałych zabytków, jak chociażby rynek, Ratusz Lwowski, cztery Empirowe studnie. Do tego nie można zapomnieć o cerkwi Wołowskiej, gdzie znajduje się słynna słynną wieża Korniaktowska. Kolejnym zabytkiem wartym uwagi turysty jest kościół Dominikanów, katedra Ormiańska.Stara Prochownia,. Jeżeli tyko zwiedzającym starczy czasu to powinni oni również udać się do Zamku Złotej Podkowy – Olesko, gdzie urodził się znany nam i doceniany Jan II Sobieski, który odegrał w Polsce znaczącą rolę. Wycieczka do Lwowa może również objąć zwiedzanie Klasztoru Karmelitów, Pałacu Biskupiego, itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.