0 6 min 8 miesięcy

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne – rodzaje i opcje

photo
Ekrany dźwiękochłonne cena

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne stają się coraz bardziej powszechne w Stanach Zjednoczonych i innych miejscach na świecie. Ogrodzenia te stanowią skuteczną barierę dźwiękową, ale ich skuteczność zależy od ich konstrukcji. Większość ogrodzeń akustycznych służy do zatrzymywania hałasów spoza domu. Ogrodzenia dźwiękochłonne pochłaniają dźwięk i rozpraszają go poza granice posesji. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy rodzaje ogrodzeń dźwiękochłonnych:

Parawany dźwiękowe allegro

Akustyczne panele ogrodzeniowe są dobrą barierą dźwiękową dla ruchliwej okolicy. Są to proste panele z indywidualnymi otworami. Panele mogą być instalowane na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczeń. Ten typ ogrodzenia nie jest zalecany dla spokojnych podmiejskich dzielnic, gdzie sąsiedzi mają małe lub żadne relacje. Panele są skuteczną barierą dźwiękową dla szkół i firm, ale nie będą działać skutecznie w zapobieganiu źródeł dźwięku z przychodzących do domu.

Ogrodzenie dźwiękochłonny należność

Dobry dźwiękoszczelny panel ogrodzeniowy zapobiegnie przedostawaniu się do domu wszystkich dźwięków z zewnątrz. Panele są dostępne w wielu różnych rozmiarach. Najmniejszy jest około sześciu stóp średnicy i największy jest około dwudziestu pięciu stóp wysokości i pięćdziesięciu stóp szerokości. Panele są łatwe do zainstalowania, ale niektórzy właściciele domów wolą zatrudnić profesjonalnych dźwiękoszczelne wykonawców ogrodzenia do instalacji. Istnieje wiele dobrych dźwiękoszczelne wykonawców ogrodzenia w kraju. Niektóre z nich znajdują się lokalnie, podczas gdy inne są ogólnopolskie wykonawców.

Ekran dzwiekochlonny

Akustyczne panele ogrodzeniowe są zbudowane z różnych materiałów używanych w celu wygłuszenia. Większość paneli zbudowane są ze stali, choć istnieją pewne wykonane z aluminium i drewna. Drewno i aluminium są powszechnie stosowane, ponieważ są one tanie i mają długą żywotność. Niektóre materiały stosowane do ramy paneli ogrodzeń akustycznych są pokryte farbą antybakteryjną. Farba ta pomaga zapobiegać rozwojowi pleśni, grzybów i grzybów, które mogą powodować zarówno problemy zdrowotne, jak i sprawić, że izolacja akustyczna będzie nieskuteczna.

Aby pomóc w osiągnięciu bariery dźwiękowej, ogrodzenia akustyczne często posiadają system połączeń samych barier. Najczęstszym rodzajem połączenia jest system łączenia na pióro i wpust. W tym systemie łączenia, górna szyna ogrodzenia jest ustawiona pod niewielkim kątem w stosunku do szyny dolnej. Po każdej stronie tego połączenia zainstalowana jest przegroda, która uniemożliwia przenikanie dźwięku.

Ogrodzenie akustyczne z systemem fug oferuje dwie główne korzyści. Po pierwsze, bariera dźwiękowa, jaką tworzy ogrodzenie, zmniejsza ogólny poziom hałasu. Drugą zaletą systemu łączonego jest to, że stanowi on bardzo skuteczną barierę dźwiękową, tworząc powierzchnię tłumiącą dźwięk. Sprawdza się to szczególnie dobrze w przypadku redukcji hałasu na drogach o dużym natężeniu ruchu, takich jak drogi w pobliżu obszarów przemysłowych. Stopień redukcji zależy od natężenia hałasu drogowego i wielkości obszaru zamkniętego przez ogrodzenie akustyczne.

Parawan hałasu do wieżowcu

Ponieważ istnieje wiele różnych typów ogrodzeń akustycznych, skuteczność konkretnego typu ogrodzenia akustycznego może się różnić w zależności od miejsca. Większość ekspertów zaleca, aby, jeśli to możliwe, należy przejść do wyższej jakości ogrodzeń akustycznych, takich jak te wykonane z grubszych materiałów i z lepszymi połączeniami. Można również zdecydować się na specjalną powłokę anty-ultrafioletową (UV) na powierzchni ogrodzenia. Taka powłoka znacznie przedłuży żywotność Państwa ogrodzenia akustycznego i sprawi, że będzie ono bardziej skuteczne w redukcji hałasu.

Inną opcją jest użycie materiałów dźwiękoszczelnych, takich jak polietylen o dużej wytrzymałości (HDPE), który jest również doskonałym materiałem dźwiękoszczelnym. Należy pamiętać, że bez względu na to, jakiego materiału dźwiękoszczelnego użyjesz, głównym problemem z ogrodzeniami akustycznymi jest to, że są to stałe konstrukcje. Oznacza to, że można jedynie zmniejszyć hałas, który jest przenoszony przez ogrodzenie – nie można zmniejszyć hałasu, który jest również przenoszony przez konstrukcję. Dlatego najlepszym sposobem na wygłuszenie ogrodu jest zainstalowanie paneli o niskiej dźwiękoszczelności zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.