0 3 min 2 lata

Ogrodzenia z PCV

Sztachety lub przęsła plastikowe to rozwiązania dla tych, którzy nawet na wsi nie mają zbyt wiele czasu i płoty pochłaniające czas na pielęgnację lub konserwację to nie jest najlepszy pomysł. Ogrodzenie plastikowe doda elegancji, jak również postara się o to, że hałas docierający z ulicy będzie mniej słyszalny a przez co mniej dokuczliwy.

Producenci oferują szeroką gamę wzorów ogrodzeń plastikowych, w tym również takich, które do złudzenia przypominają drewniane sztachety. Ogrodzenia PCV doskonale sprawdzają się nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych takich jak deszcz czy intensywne słońce gdyż wykonane są z materiałów wysokiej jakości.

Ogrodzenia PCV nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych. Są trwałe i wytrzymałe na wszelkiego typu uszkodzenia. Dodatkowym atutem jest również ich niewielka waga dlatego transport ich nie stanowi problemu jak również sprawia, że cała konstrukcja płotu jest bardzo lekka. Sam montaż również jest prosty, ponieważ sztachety posiadają już gotowe miejsca na otwory dzięki którym pozostaje je tylko przykręcić do istniejącego stelaża. Sam stelaż możemy wykonać z dowolnych komponentów drewnianych, plastikowych lub metalowych. Możemy również nabyć cale przęsła wykonane z wysokiej jakości plastiku, a na niektóre z nich producenci dają nawet do 10 lat gwarancji.

Zastosowanie sztachet plastikowych może być różnorakie. Pięknie prezentują się na bramie lub furtce jak również na balkonie. Bogate wzory drewnopodobne sprawią, że ogrodzenie będzie przez cały rok prezentowało się dobrze. Sztachety plastikowe nie wymagają malowania w przeciwieństwie do sztachet drewnianych, które już po roku wymaga gruntownej konserwacji a po kilku latach trzeba je wymienić na nowe. Popularność ogrodzeń z PCV, wzrasta z roku na rok.

Ogrodzenie z plastikowych sztachet w każdym otoczeniu dobrze się prezentuje, ze względu na swoją lekkość w odbiorze, w przeciwieństwie do innych ogrodzeń np. kamiennych, które potrafią bezwzględnie zawładnąć otoczeniem poprzez swoją masywną budowę. Ogrodzenie PCV sprawia również wrażenie solidnego, co daje przewagę nad żywopłotem, który nie do końca spełni swoją funkcję jeśli mamy małe dzieci lub zwierzęta, które nie znajdują się na uwięzi, bowiem bez problemu przemkną się pomiędzy posadzonymi krzaczkami.

Jeśli wybierzemy jednak metalowe przęsła, musimy pamiętać o tym, że w celu zabezpieczenia przed korozją należy je albo ocynkować lub chromować, ewentualnie pomalować specjalną farbą antykorozyjną oraz farbą do metalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.