Osuszanie Kraków

Kapilarność w przypadku materiałów to ich zdolność podciągania cieczy w górę przez kapilary. Kapilarami są bardzo cienkie rurki, szczeliny, naczynia włosowate, pory w których występuje zjawisko oddziaływania na ciecz sił pochodzących od ścianek. To oddziałujące zjawisko sprawia, że ciecz jest mimowolnie wciągana do góry. W ten sposób działają między innymi naczynia włosowate w naszym organizmie, które transportują krew do najodleglejszych zakamarków ciała bez konieczności istnienia wysokiego ciśnienia. Rośliny również korzystają z przepływu kapilarnego, dzięki czemu są w stanie transportować wodę w górę.

Niestety, zjawisko to ma również swoją niekorzystną stronę i zjawia się tam, gdzie akurat szkodzi. Wilgotność kapilarna dotyczy budynków, których mury pozbawione izolacji poziomej zaciągają wilgoć. Jak do tego dochodzi? Materiały budowlane takie jak cegły, cement, beton, pustaki, posiadają cieniutkie szczeliny. Są one kapilarami, które ochoczo wciągają wodę do wewnątrz muru. Wraz z wodą transportowane do środka ścian są również sole mineralne z gruntu. Efektem tego są wykwity solne, pojawiające się uparcie po każdym malowaniu ścian. Czy istnieje sposób pozbycia się problemu? Jest ich zasadniczo wiele. Od starych metod, których nikt już nie stosuje, poprzez popularne metody jak elektroiniekcja, termo-iniekcja, iniekcja krystaliczna, aż po rozwiązania innowacyjne, jakie oferuje firma Aquapol.

Urządzenie Aquapol, bazujące na zamianie polaryzacji ładunków cząsteczek wody, zmusza je do obrania odwrotnego kierunku – w dół muru. Dzięki osuszanie Kraków, można cofnąć proces wciągnięcia przez surowiec budowlany również cząsteczek soli! Co za tym idzie znikną problemy z wykwitami po tynkowaniu czy malowaniu ścian. Rozwiązanie to jest skuteczne jak iniekcje, a nawet bardziej, ponieważ nie istnieje ryzyko popełnienia błędu podczas wykonywania odwiertów koniecznych do przeprowadzenia procesu. Nie ma również ingerencji w konstrukcję budynku, dzięki czemu urządzenie Aquapol możemy stosować w budynkach zabytkowych.