modne wnętrze
0 4 min 3 miesiące

Styl skandynawski coraz częściej gości we współczesnych domach oraz mieszkaniach. Wnętrza urządzone zgodnie z nim są minimalistyczne i uporządkowane. Ważnym elementem każdej skandynawskiej przestrzeni są odpowiednie meble do przechowywania.

Meble skandynawskie do przechowywania – czym się charakteryzują?

Meble w stylu skandynawskim to propozycje eleganckie i proste, które znakomicie łączą ze sobą funkcjonalność z estetyką. Wyróżniają się minimalistycznym designem, a przeważają w nich jasne barwy i proste linie. To produkty uniwersalne, które sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu. Nowoczesne regały, szafy czy komody w kolorze białym, czy też z drewnianym akcentem, nadają wnętrzu przytulnego i ciepłego charakteru. Skandynawskie meble do przechowywania cechuje wszechstronność. Można w nich przechowywać książki, pamiątki, doniczki z roślinami i wiele więcej. Często są to modele wyposażone w liczne szuflady, półki czy schowki. Dzięki nim możemy maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i dobrze uporządkować posiadane przedmioty. Meble idealnie pasujące do tego stylu cechuje więc: mnogość miejsc do przechowywania, prostota projektu, zastosowanie jasnych barw czy użycie naturalnego drewna.

Jakie skandynawskie meble do przechowywania wybrać?

Skandynawskie meble do przechowywania to szeroka gama produktów sprzedawanych w zestawach, jak i pojedynczo. W co wyposażyć pokój urządzony w tym stylu? Jeżeli chodzi o sypialnię, to powinna w niej pojawić się pojemna szafa sypialniana. Jasna, prosta w swojej formie szafa pozwoli na uporządkowanie tego pomieszczenia. Pojemna szafy w wersji minimalistycznej pomieści nie tylko ubrania. Możemy w niej przechowywać także pościel, ręczniki, sprzęt sportowy, torebki, biżuterię i inne akcesoria. Warto sięgnąć zwłaszcza po modele z praktycznymi systemami do przechowywania. Szafa skandynawska musi być jasna i przestronna.

W sypialni, salonie czy na przedpokoju może pojawić się także komoda, wykorzystywana do przechowywania ubrań i akcesoriów. Ciekawą propozycją będzie na przykład drewniana komoda o eleganckich liniach, która świetnie wpisze się w skandynawską przestrzeń. Do przechowywania rzeczy może posłużyć nam także skandynawskie łóżko z pojemnikiem na pościel. Zmieścimy do niego nie tylko pościel, ale także np. ubrania czy ręczniki, a także inne rzeczy. W salonach często pojawiają się natomiast skandynawskie regały, które cechuje prosta konstrukcja i mnogość półek. Białe czy drewniane regały pięknie eksponują rodzinne zdjęcia, pamiątki z podróży, książki czy płyty. We wnętrzu skandynawskim świetnie sprawdzi się także regał metalowy do mieszkania.

Meble do przechowywania w skandynawskim stylu łączy funkcjonalność i uniwersalność. Można je ze sobą efektownie zestawiać, zwłaszcza jeżeli pochodzą z tej samej kolekcji. Wiele ciekawych propozycji znajdziemy na https://bihome.pl/Meble.